Jeśli potrzebujesz wzoru umowy najmu w języku angielskim w tym wpisie znajdziesz pomoc!

Aby wynająć mieszkanie, trzeba mieć pisemną umowę, która jest zgodna z prawem i zawiera wszystkie szczegółowe informacje. Dotyczy to bez wątpienia również umowy, którą sporządza się w języku angielskim. Jak taką umowę przygotować? Zerknijmy!

Umowa najmu z obcokrajowcem

Do Polski przyjeżdżają obcokrajowcy z wielu różnych krajów. Zazwyczaj pierwsze co robią to szukają jakiegoś mieszkania lub pokoju do wynajęcia.

Jak prawidło powinna wyglądać umowa dotycząca najmu jeśli zawieramy ją z obcokrajowcem? Aby uprościć proces tłumaczenia umowy na język angielski, lepiej jest od razu przygotować umowę, która będzie zawierała przypisy w języku angielskim i polskim.

O jakich elementach należy pamiętać przygotowując umowę polsko – angielską?

Polsko-angielska umowa najmu powinna odzwierciedlać te same zapisy co zwykła umowa najmu, ale musi być przedstawiona w dwóch językach, aby była w pełni zrozumiała dla podpisujących ją stron.

Wzór umowy najmu w języku polsko – angielskim powinien zawierać takie informacje jak:

– Podstawowe dane stron umowy – osoby, która wynajmuje oraz najemcy,

– Wszelkie informacje dotyczące wynajmowanej nieruchomości,

– Podstawowe informacje tyczące się wysokości czynszu, kaucji zwrotnej, opłat za media razem z wielkością, terminami oraz sposobem płatności,

– Dokładnie określone prawa i obowiązki znajdujące się po stronie każdej strony,

– Czas na jaki umowa została zawarta,

Gdzie można znaleźć wzór umowy polsko – angielskiej?

Aktualnie takie wzory można znaleźć na internecie Jednak czasami dostępne tam wzory nie zawierają wszystkich najważniejszych informacji.

Najlepszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest zakupienie wzoru umowy najmu w języku angielskim w zaufanej kancelarii prawnej. Umowę będziesz mógł pobrać z strony kancelarii natychmiast po zakupie. Taki wzór jest wielokrotnego użytku. Z takiej usługi możesz skorzystać na przykład tutaj: https://porady.prawne.online/opracowania/umowy/najem/.

Zazwyczaj wzór takiej umowy kosztuje 150 zł. W cenie usługi wliczone zostały drobne poprawki prawnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *