Jak zrealizować refundację na pieluchomajtki?

Wysokość refundacji na pieluchomajtki i ogólne warunki jej przyznawania określa Rozporządzenie Ministra Zdrowia. Od stycznia 2020 roku zlecenia ponowne mogą być wystawiane zaocznie, bez stawiennictwa chorego w placówce medycznej. Podmiotami, które mogą wystawić takie zlecenie bez wizyty są lekarze i inne podmioty uprawnione do ich wystawiania, a także oddziały NFZ, jeśli lekarze nie mają takiej możliwości.

Pieluchomajtki NFZ – refundacja

Jak uzyskać refundację na NFZ na pieluchomajtki? Przede wszystkim, należy udać się do lekarza, który wystawi odpowiednie zlecenie. Należy zwrócić baczną uwagę, na jakim wzorze wystawiono zlecenie, bowiem od 1 kwietnia 2020 tylko zlecenia wystawione na nowym wzorze będą rozpatrywane przez NFZ. W przypadku pomyłki lekarza – należy zwrócić się do niego o korektę zlecenia.
Po uzyskaniu dokumentu, który potwierdza prawo do uzyskania refundacji na pieluchomajtki, należy przekazać dokumenty do oddziału NFZ i zaczekać na ich akceptację. Dopiero wówczas można zakupić towar z refundacja pieluchomajtek – wcześniej trzeba będzie zapłacić jego pełną cenę. Zlecenie może być wystawione na okres nieprzekraczający 12 miesięcy. Po tym czasie pacjent musi ponownie poprosić lekarza o jego wystawienie – osobiście lub zaocznie, gdyż prawo daje taką możliwość od 2020 roku.

Kalkulator refundacji majtki chłonne

Aby zachęcić klientów do zakupów i ułatwić im obliczenie kwoty należności, wiele stron udostępnia wygodne i intuicyjne kalkulatory do obliczania kwoty do zapłaty po refundacji. Formularz, który należy wypełnić, z reguły jest bardzo intuicyjny i podpowiada wiele wyborów. W pierwszej kolejności należy wypełnić dane o przysługującej refundacji (70% do kwoty 90zł lub 100% do kwoty 77zł) oraz dane chorego. Większość stron wymaga również podania numeru zlecenia dla potwierdzenia jego istnienia. Aby obliczyć kwotę do zapłaty, należy również wybrać towar z podanych w formularzu i jego ilość. Na koniec pojawi się kwota, uwzględniająca już refundację, którą przyjdzie zapłacić pacjentowi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *