Czy sport z protezą jest możliwy?

Bardzo duża liczba osób, kiedy utraciła z jakichś powodów kończynę traci sens życia, jeśli do tej pory jej pasją był sport. Jest to mylne wyobrażenie, bo protezy kończyn obecnie, jeśli zostanie dobrana właściwie umożliwiają uprawianie sportów. Należy jednak ową protezę dobrać idealnie nie tylko pod względem rozmiaru, ale także modelu. Tylko tak uzyskamy pewność, że nadal dana osoba będzie mogła uprawiać sport, który tak bardzo kocha.

Proteza nogi specjalistyczna

Proteza biodra, która umożliwia uprawianie sportu, musi być dobrana właściwie. Nie jest to bowiem model standardowy, tylko specjalistyczny. Jest ona o wiele bardziej elastyczna, a także wygodniejsza i lżejsza. Jednak jak najbardziej za jej pomocą można dalej uprawiać ukochany sport. Jednak należy pamiętać, że w tym przypadku liczy się przede wszystkim zaangażowanie pacjenta, które umożliwi wzmocnienie mięśni, w tym zdrowej pozostałej kończyny, a także masowanie i masaże kikuta, który po utraconej kończynie pozostał.

Jak posługiwać się nową protezą?

Proteza ramienia, czy stopy musi mieć idealny rozmiar, a także kąt nachylenia. Dzięki temu, że każdą protezę dobiera się indywidualnie, możemy liczyć na to, że każdy pacjent otrzymuje możliwość powrotu do starego życia. Jednak należy nauczyć się korzystania z nowej sztucznej kończyny, bo kluczem jest tutaj przede wszystkim rehabilitacja. Tylko ona bowiem pozwoli na uzyskanie kontroli, a także o wiele większą stabilność nad kikutem i protezą. Jeśli pacjent to opanuje to bez problemu może wykonywać wszystkie czynności, jakie wykonywał przed wypadkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *