Piki – stylowe dekoracje metalowe do ogrodu

Udekorowanie ogrodu wcale nie musi być skomplikowane! Gdy poszukujesz sposobu na atrakcyjne wykończenie rabat czy trawnika, pomyśl o pikach. Te metalowe dekoracje ogrodowe dostępne są w wielu pięknych wzorach, które można dopasować do aranżacji każdego ogrodu.

Czym są piki ogrodowe?

Dekoracje do ogrodu mogą przybierać rozmaite formy. Wśród nich na uwagę zasługują piki ogrodowe, które wyróżniają się nie tylko atrakcyjnym wyglądem, ale także swoją wszechstronnością i łatwym zastosowaniem.

Pik ogrodowy to rodzaj ozdoby, najczęściej wykonanej z metalu, która jest przeznaczona do wbijania w ziemię. Piki najczęściej mają długie tyczki, na szczycie których znajdują się ozdobne figury lub inne elementy nadające im dekoracyjny wygląd.

Takie dekoracje metalowe do ogrodu mogą być wykorzystane do ozdobienia rabaty z kwiatami, trawnika, mogą być wbite przy krzewach, drzewach, na tarasie. Także nadają się do dekoracji roślin umieszczonych w skrzynkach, doniczkach.

Rodzaje pików ogrodowych

Sklepy ogrodnicze mogą zaoferować wiele wariantów pików do wyboru, dlatego można dostosować je do aranżacji ogrodu. Takie dekoracje z metalu dostępne są w wariantach jak poniższe:

– Piki z płaskimi dekoracjami wycinanymi z blachy – mogą mieć różne wzory, na przykład zwierząt, ornamentów.
– Piki z kulami – najczęściej zakończone srebrnymi kulami.
– Piki z grotami – wykończone dekoracyjnym, kutym grotem.
– Piki z rzeźbami – popularne piki z ozdobną rzeźbą, na przykład przypominającą roślinę.
– Piki z poidełkiem dla ptaków – służą do pojenia tych zwierząt.
– Piki z popielniczką – mogą stworzyć strefę do palenia w ogrodzie.

Piki ogrodowe – gdzie można je zakupić?

Ozdoby jak piki metalowe do ogrodu są teraz bardzo popularne i można zakupić je w wielu sklepach prowadzących sprzedaż dekoracji ogrodowych. Są one dostępne także w sklepach internetowych, gdzie można łatwo i szybko złożyć zamówienie bez wychodzenia z domu.

Ceny pików ogrodowych wynoszą najczęściej od około 60 do 100 złotych. Często oferowane są również w zestawach składających się z kilku elementów.

1 thought on “Piki – stylowe dekoracje metalowe do ogrodu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *