Jakie kwiaty wybrać do łazienki?

Łazienka również może być wnętrzem efektownym i gustownie urządzonym. Ogromny wpływ na wystrój mają dodatki, które występują w wielu rozmaitych formach. Szeroki wybór produktów ułatwia znalezienie czegoś odpowiedniego dla siebie. Coraz więcej osób stawia na kwiaty, które dodają elegancji i nutki romantyczności. Musimy jednak pamiętać, że opisywane pomieszczenie jest szczególnie narażone na wilgoć. Właśnie dlatego do wyboru gatunków roślin należy podejść ostrożnie. Musimy mieć pewność, że pozostaną one w nienaruszonym stanie długi czas.

Wybór rośliny do łazienki

W pierwszej kolejności należy dowiedzieć się, jak wybrać odpowiednią roślinę. Wytrzymałe kwiaty doniczkowe do łazienki nie są podatne na oddziaływania czynników otoczenia. Musimy upewnić się, że tolerują one wysoką wilgotność, a jednocześnie słaby dostęp do światła naturalnego. Nawet jeśli w pomieszczeniu znajduje się okno, to zazwyczaj jest ono dość małe, co znacząco ogranicza przepływ światła

Kwiaty doniczkowe mogą posiadać zwisające pędy. Dobrze umieścić je na parapecie, czy też półce wiszącej. Można wyróżnić również odmiany, które wymagają podpory. W tym przypadku pędy rosną do góry. Prawdą jest, że kwiaty w łazience bez żadnego okna nie są najlepszym pomysłem. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie przetrwają one nawet kilku tygodni. W sprzedaży znajdują się specjalne lampy imitujące światło słoneczne. Mogą one okazać się skuteczne, jednak ich zakup generuje dodatkowe koszty.

Kilka polecanych gatunków

Nie można jednoznacznie powiedzieć, jakie kwiaty najlepiej sprawdzą się w łazience. Pamiętajmy, że wymagają one właściwej pielęgnacji. Mowa tutaj nie tylko o nawadnianiu, ale również podcinaniu, czy też nawożeniu. Uważajmy również na rozmaite choroby roślin, które mogą pojawić się w najmniej spodziewanym momencie. Wszelkie zarazy szybko rozprzestrzeniają się pomiędzy roślinami, co stanowi spory minus.

Rośliny, które powinny sprawdzić się w łazience to m.in.:
– Tilandsja (Tillandsia cyanea),
– Cibora,
– Epipremnum,
– Kalatea,
– Kroton,
– Falenopsis,
– Nefrolepis wyniosły,
– Aglaonema,
– Palma Waszyngtonia.

Wybierając kwiaty postarajmy się dopasować je do siebie nawzajem. Dobrze, jeśli razem będą tworzyć niebanalną kompozycję. Osoby, które chcą uniknąć czasochłonnej pielęgnacji mogą postawić na sztuczne rośliny, które wyglądają niemal jak prawdziwe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *