Jaki wybrać karnisz do naszego wnętrza?

Wybór karnisza może wydawać nie na początku prostą i wręcz błahą sprawą, jednak kiedy zagłębimy się w temat nieco bardziej może okazać się to niezłym wyzwaniem. Na co zatem powinniśmy zwrócić szczególną uwagę przy wyborze karniszy?

Najważniejsze funkcje, jakie powinny spełniać karnisze

Karnisze powinny być przede wszystkim dopasowane do stylu naszego wnętrza, do długości naszego okna i rozmiaru dekoracji, jaka mamy zamiar powiesić. Warto tutaj podkreślić, że poszczególne produkty znacznie różnią nie od siebie przede wszystkim sposobem mocowania, długością, kolorem oraz możliwością mocowania określonej ilości tkaniny. Karnisze można mocować na kilka różnych sposobów: do sufitu, do ściany czy też do ramy okiennej. Wszystko zależy od naszych osobistych preferencji, zasobności portfela i przede wszystkim wizji.

Rodzaje karniszy dostępne na polskim rynku

Obecnie na rynku jest naprawdę wiele różnych rodzajów karniszy, dlatego, zanim pójdziemy do sklepu wybrać dla nas najbardziej odpowiedni model poszperajmy w internecie w poszukiwaniu różnych możliwości. Warto wiedzieć, że karnisze dzielimy na:
– drewniane – kiedyś bardzo popularne, natomiast dziś stosowane raczej w przypadku dekoracji rustykalnych,
– metalowe – jedne z najpopularniejszych na rynku, ponieważ dają duże możliwości aranżacyjne,
– linkowe – przeznaczone w głównej mierze do zawieszania bardzo cienkich i lekkich tkanin,
– szyny sufitowe – stosowane są w momencie, kiedy mamy niskie nadproże utrudniające montaż zwykłego karnisza,
– mini karnisze służące do montażu zazdrostek – są to wąskie pręciki, które montowane są w połowie okna, na które nawlekamy krótkie firanki. Takie rozwiązanie najczęściej można spotkać w kuchni.

Karnisze metalowe i ich fenomen

Karnisze metalowe to obecnie najbardziej popularny na rynku model z uwagi na fakt, iż daje on najwięcej swobody i możliwości przy montażu karnisza do ściany, a także przy formowaniu dekoracji okiennej. Można je spotkać w różnych kolorach (np. inox, czerń, biel, ivory, chrom mat, antracyt, itp.) oraz w różnych, mniej lub bardziej fikuśnych formach.

Artykuł powstał we współpracy z https://sklep.karpol.pl/produkty/kategoria/karnisze-metalowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *