Jakie są najważniejsze wady i zalety rolet plisowanych?

Na rynku dostępna jest naprawdę ogromna ilość różnych rozwiązań pozwalających zasłonić okno przed silnymi promieniami słońca i wścibskimi spojrzeniami sąsiadów. Mimo tak dużej konkurencji bardzo wyraźnie widać, jak ogromną popularnością cieszą się rolety plisowane. Jakie są najważniejsze zalety tego rozwiązania i czy faktycznie rolety plisowane warte są zakupu i zastosowania we własnym domu?

Zalety rolet plisowanych

Nie da się ukryć, że najważniejszą zaletą takich rolet, która w zdecydowanej większości skutkuje ich zakupem, jest połączenie bardzo atrakcyjnej ceny z wysoką jakością oraz co najważniejsze z bardzo łatwym i szybkim montażem. Bez trudu można na rynku znaleźć rolety plisowane, które nie wymagają ingerencji w strukturę okna, i które montuje się po prostu na zasadzie zaczepów.
Inną niezwykle ważną zaletą jest sama konstrukcja takiej rolety i bardzo ważna płynąca z niej cecha. W przypadku tradycyjnych rolet, czy też zwykłych żaluzji, standardem jest powstawanie po bokach okna prześwitów, które powodują dostawanie się do pomieszczenia dużej ilości światła. Rolety plisowane z racji tego, że umieszczone są w prowadnicach przylegających do boku okna, zupełnie eliminują ten problem.
Kolejną bardzo ważną zaletą jest fakt, że tego typu plisowane rolety występują w wersji termoizolacyjnej, a także nawet wyciszającej. Dzięki temu możliwe staje się w całkiem przyzwoitym stopniu wyciszenie hałasu dobiegającego np. z ruchliwej ulicy oraz skuteczne ochronienie pomieszczenia przed wysoką temperaturą.

Wady rolet plisowanych

Niestety żaden system okienny nie jest idealny, co powoduje, że rolety plisowane nie są pozbawione wad. Jedną z poważniejszych jest np. sama konstrukcja materiału, która jest harmonijką. Powoduje to, że jeśli roleta długo pozostanie w pozycji rozłożonej, może szybko dojść do jej odkształcenia się.
Inną wartą uwagi wadą jest fakt, że takie rolety bardzo ściśle przylegają do okna. Jeśli więc w pomieszczeniu na oknie potrafi zebrać się wilgoć, bardzo szybko cała roleta może się zniszczyć i nadawać się będzie jedynie do wyrzucenia.

Artykuł powstał przy współpracy z : http://roletypremium.pl/plisy-warszawa/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *