Jednoosobowa firma w Danii – jak wykonać rozliczenie roczne?

Duńskie firmy jednoosobowe mają obowiązek corocznego rozliczania się z fiskusem. W jaki sposób wykonać rozliczenie jednoosobowej działalności gospodarczej w Danii?

Jak opodatkowana jest jednoosobowa działalność w Danii?

Najczęściej wybieraną formą prowadzenia działalności gospodarczej w Danii jest firma jednoosobowa. Samozatrudnienie jest dla wielu osób najkorzystniejszą opcją dla prowadzenia biznesu, ponieważ pozwala na uzyskanie wyższych dochodów niż w przypadku zatrudnienia u pracodawcy.

Co ważne, w przypadku jednoosobowych działalności przychody z firmy są traktowane jako przychody właściciela.

Jednoosobowa firma w Danii jest obciążona różnymi podatkami. Głównym z nich jest podatek dochodowy. Przedsiębiorca ma obowiązek składania deklaracji podatkowych, odprowadzania składek na ten podatek i dodatkowo musi on wykonać każdego roku swoje rozliczenie roczne biznesu w Danii.

Rozliczenie roczne firmy w Danii – do kiedy?

Przedsiębiorca prowadzący swoją działalność jednoosobową w Danii musi wykonać swoje duńskie rozliczenie roczne w terminie do 1 lipca za miniony rok podatkowy.

Po tym czasie Skattestyrelsen, czyli SKAT – duński Urząd Podatkowy, przygotowuje informacje dotyczącą wysokości podatku do zapłaty albo do zwrotu.

Jeśli prowadzisz swój biznes to księgowość Dania będzie doskonałym rozwiązaniem.

Jak wykonać rozliczenie roczne jednoosobowej firmy w Danii?

Duński przedsiębiorca prowadzący jednoosobową działalność przy rozliczaniu rocznym swojego biznesu musi wziąć pod uwagę jego dokumenty finansowe. Może on także uwzględnić koszty oraz ulgi, co pozwala na obniżenie wymiaru podatku.

Aktualnie duńskie rozliczenie roczne można wykonać również przez internet. W tym celu konieczne jest wcześniejsze zamówienie specjalnych kodów TastSelv-kode albo NemID. Dzięki nim można zalogować się na stronę SKAT i złożyć swoje zeznanie podatkowe.

Pomoc w prowadzeniu rozliczeń rocznych w Danii oferują także biura rachunkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *