Jak rozliczyć swoje podatki w Belgii?

Osoby, które osiągają swoje dochody w Belgii, mają obowiązek opłacania tam swoich podatków. W jaki sposób je rozliczać? Sprawdź informacje na ten temat!

Jakie podatki płaci się w Belgii?

W Belgii na podatników nakłada się różne podatki – dochodowy, VAT, od dywidend, nieruchomości czy od wywozu śmieci.

W przypadku pracowników i przedsiębiorców z Polski, którzy pracują w Belgii, najważniejszy jest podatek dochodowy, który wymaga również systematycznego rozliczania z belgijskim Urzędem Skarbowym.

Rozliczenie roczne w Belgii

Podatnicy w Belgii muszą pamiętać o tym, aby co roku złożyć w tamtejszym Urzędzie Skarbowym swoje rozliczenie podatkowe, określane także jako rozliczenie roczne.

Konieczne jest zarówno rozliczenie roczne firmy, która prowadzi działalność w tym kraju, jak i rozliczenie osoby fizycznej, także w przypadku pracowników tymczasowych, którzy nie są rezydentami podatkowymi Belgii.

Roczne rozliczenie wykonuje się do końca czerwca dla rezydentów, natomiast dla nierezydentów nawet do końca listopada. Dokładna informacja o terminie znajduje się w dokumentach podatkowych.

Gotowe rozliczenie roczne Belgia na podstawie otrzymanych dokumentów przekazuje się do Urzędu osobiście, za pośrednictwem przedstawiciela albo online.

O czym jeszcze trzeba pamiętać?

Rozliczając swoje podatki w Belgii, należy pamiętać o tym, że konieczne jest także uwzględnienie dochodów osiąganych w Polsce oraz w innych krajach. Dzięki temu Urząd Podatkowy może prawidłowo rozliczyć podatki.

Ponadto przy rozliczeniu w Belgii osoby w związku małżeńskim powinny ujawnić dochody swojego współmałżonka.

Aby rozliczyć podatki w Belgii, można skorzystać również z pomocy. Kompleksową obsługę w tym zakresie prowadzą biura rachunkowe, które kierują swoje usługi zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Biuro może rozliczyć księgowość, podatki, kadry i płace, a nawet wesprzeć swojego klienta w otwarciu firmy w Belgii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *