Kabiny prysznicowe: która będzie najlepsza?

Wybór kabiny prysznicowej nie zawsze jest tak łatwy, jak mogłoby się wydawać. Musi być ona odpowiednio dopasowana do wymiarów i przestrzeni łazienki, a także spełniać wszystkie potrzeby domowników. Czym więc zatem kierować się przy wyborze kabiny prysznicowej?

Na co zwrócić uwagę przy kupnie kabiny prysznicowej?

Przed przystąpieniem do wyboru kabiny prysznicowej, należy wcześniej ustalić to, gdzie ma ona stanąć. Wówczas dopiero można przystąpić do doboru rodzaju kabiny. Wśród licznych rodzajów można znaleźć między innymi: kabiny narożnikowe, kabiny asymetryczne, kabiny wannowe, kabiny wolnostojące, kabiny przyścienne oraz kabiny wnękowe.

Kabiny narożnikowe są modelem najpopularniejszym. Świetnie sprawdzą się w łazienkach o niewielkim metrażu. Przylegają one do dwóch ścian pomieszczenia, a co za tym idzie – można je łatwo zamontować i utrzymać w czystości. Kabiny asymetryczne z kolei to takie, w których jeden bok ściany przylegający do nich jest dłuższy od drugiego. Następnym rodzajem są kabiny wannowe, czyli w pełni zabudowane wanny. Te jednak z całą pewnością nie nadają się do małych mieszkań, a także osób, w których przebywają osoby niepełnosprawne lub w podeszłym wieku.

Kabiny wolnostojące z kolei są przeznaczone w głównej mierze do łazienek dużych. Co ważne, ich cena jest znacznie wyższa w stosunku do innych rodzajów kabin, ale jednocześnie są wykonane z wysokiej jakości materiałów. Oznacza to więc, że kabiny tego typu posłużą przez wiele lat. Można je zamontować w dowolnym miejscu w łazience, a jedynym ograniczeniem jest tylko doprowadzenie ich do instalacji wodnej. Często spotyka się je na środku pomieszczeń. Kabiny przyścienne nazywane są również trójściennymi i przylegają do jednej ściany łazienki. To pozwala na większą swobodę aranżacji.

Ostatnim rodzajem kabin prysznicowych są kabiny wnękowe, które są wyposażone tylko i wyłącznie w drzwiczki, a za ściankami są wnęki, w których kabina jest montowana. Warto również napomnieć o parawanach wannowych, które są swoistą alternatywą dla typowych kabin. Parawany montuje się na wannie, co pozwoli domownikom uzyskać dwa w jednym – rzeczoną wannę oraz kabinę. Nie trzeba zatem rezygnować z długich kąpieli czy też szybkim pryszniców, a każdy może wybrać dla siebie najlepszy sposób na relaks w łazience.

Kabiny prysznicowe znajdą Państwo w naszym sklepie pod tym linkiem: https://tanialazienka.com/kabiny.html. Wszystkie pochodzą od znanych producentów sprzętu sanitarnego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *