Łóżko kontynentalne – czy warto je kupić?

Łóżko to kluczowy i najważniejszy mebel w każdej sypialni. Od jego rodzaju i jakości materaca zależy właściwie wszystko, co związane z jakością i długością naszego snu. Z tego względu na nie warto oszczędzać na tego typu produktach, tym bardziej że sen ma bezpośredni wpływ na funkcjonowanie całego naszego organizmu. Niestety problem pojawia się wtedy, kiedy chcemy kupić produkt idealnie dopasowany do naszych potrzeb. Ilość łóżek może przerastać, dlatego warto zapoznać się z każdym ich rodzajem i wybrać model skrojony na miarę. Dziś pod lupę weźmiemy łóżka kontynentalne. Zapraszamy do lektury.

Łóżko kontynentalne to rozwiązanie, które z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem i powodzeniem wśród klientów. Najczęściej możemy je spotkać w pensjonatach oraz hotelach. Zgodnie z trendem w ostatnich latach również w wielu polskich domach. Czy warto je kupić do swojego wnętrza? Jakie są wady i zalety takiego rozwiązania?

Co to jest łóżko kontynentalne?

Łóżko kontynentalne to korzystając ze słownika branżowego, typ mebla tapicerowanego, który składa się z dolnej, wykonanej z drewna skrzyni, oraz dopasowanego do potrzeb klienta materaca. Warto podkreślić, że tym, co wyróżnia je wśród innych modeli, jest wnętrze wypełnione sprężynami bonellowymi. Właśnie dzięki zastosowaniu takiego wypełnienia, produkt gwarantuje wysoką powierzchniową elastyczność. Oznacza to, że w trakcie leżenia na łóżku, nacisk naszego ciała rozkłada się równomiernie na całej powierzchni materaca. Unikamy w ten sposób tak zwanego zapadania się, które bardzo źle wpływa na jakość naszego snu i zdrowie kręgosłupa.

Bonellowe wypełnienie

Nie da się ukryć, że największą zaletą łóżka kontynentalnego jest właśnie wspomniane wcześniej wypełnienie. Bonellowa skrzynia potrafi utrzymać nawet bardzo duży ciężar, zachowując wszystkie swoje właściwości. Mimo że produkty mogą być droższe od innych modeli, ten rodzaj wypełnienia potrafi służyć latami. Zakup można więc traktować jako inwestycję w swój relaks, sen i przede wszystkim zdrowie naszego kręgosłupa.

Inne elementy łóżka kontynentalnego

Oprócz wyżej wymienionych elementów, w skład łóżka kontynentalnego wchodzą również części dodatkowe w postaci wezgłowia oddzielającego poduszki od bezpośredniego kontaktu ze ścianą. Dzięki temu produkt nie brudzi się, a ,,jaśki” nie przesuwają się i nie spadają na podłogę w trakcie snu.

Przy innych częściach łóżka kontynentalnego, nie sposób nie wspomnieć również o szczycie dolnym. W tym wypadku jego obecność ma za zadanie poprawić estetykę mebla. Warto zauważyć, że oba opisane elementy są tapicerowane. Ich szerokość może być taka sama jak łóżko lub szersze.

Zalety łóżka kontynentalnego

Do największych zalet łóżka kontynentalnego należą między innymi:

  • komfortowa wysokość spania znajdująca się 60-70 cm nad podłogą
  • wysoka cyrkulacja powietrza
  • odprowadzanie wilgoci dzięki materacowi sprężynowemu
  • szereg możliwości aranżacji wnętrza
  • elegancka i niepowtarzalna stylistyka
  • wygoda

Jedynym minusem, który działa na niekorzyść tego typu produktów, jest ich cena. Tutaj warto jednak zastanowić się, ile czasu poświęcamy na odpoczynek i sen. Zazwyczaj jest to połowa rytmu dobowego, dlatego oszczędzanie na tak ważnym meblu raczej nie ma większego sensu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *