Malowanie felg stalowych – jaką farbę wybrać?

Felgi stalowe z czasem przestają wyglądać atrakcyjnie. Widoczne na nich rysy, odpryski i korozja wymagają działania. Felgi można wtedy wymienić na nowe, ale także można poddać je renowacji. Jaka farba do ich malowania będzie najlepsza?

Jak malować felgi stalowe?

Malowanie felg można wykonać we własnym zakresie. Jak pomalować felgi stalowe?

Przede wszystkim potrzebna będzie odpowiednia farba do felg stalowych, która pozwoli na ich dokładne pokrycie, ochronę przed czynnikami zewnętrznymi i nadanie im atrakcyjnego wyglądu.

Warto też pamiętać, że felgi trzeba będzie dokładnie oczyścić, wyszlifować i uzupełnić ewentualne ubytki, dlatego poza farbą potrzebne będą dodatkowe produkty jak papiery ścierne lub krążki ścierne szlifierki, szpachle.

Jaką farbę do felg stalowych wybrać?

Najczęściej stosowana farba do felg stalowych to farba akrylowa. Dzięki zastosowaniu żywicy akrylowej jest elastyczna, odporna na czynniki zewnętrzne oraz łatwo się nakłada.

W ofertach wielu producentów farb można znaleźć specjalne produkty przeznaczone do felg samochodowych. Można malować nimi felgi do aut miejskich, SUV-ów, terenowych, luksusowych.

Farba do felg – jak ją nakładać?

Nanoszenie farb na felgi do aut typu transporter california może odbywać się trzema metodami:
– Pędzlem,
– Wałkiem,
– Urządzeniem natryskowym.

Do większych powierzchni dobrze sprawdzi się wałek, natomiast do malowania zakamarków można zastosować pędzel.

Można też wybrać farby w sprayu, które również są łatwe do nakładania i pozwalają na szybkie pomalowanie obręczy.

Warto pamiętać o tym, że nie wszystkie farby nadają się do malowania natryskowego, dlatego warto zastosować taką, która przeznaczona jest do tego celu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *