Co należy zrobić żeby założyć własną firmę w Norwegii?

Osoby, które chcą mieć firmę w Norwegii, powinny mieć świadomość, że wiele formalności nie jest wymaganych przed założeniem firmy. W porównaniu do Polski proces by otworzyć biznes w Norwegii jest nieskomplikowany i nie powinien zająć więcej niż 7 dni.

Kilka ważnych informacji na temat rachunkowości i podatków w Norwegii

Księgowość to często temat, który bardzo stresuje potencjalnych przedsiębiorców. Sprawa jest prosta, wystarczy uważnie przeczytać przepisy, żeby nie było żadnych problemów. Przedsiębiorca nie ma jednak absolutnie żadnego obowiązku zatrudniania zewnętrznego księgowego, jednak może to zrobić. Przedsiębiorcy z Norwegii są zobowiązani do płacenia podatku w wysokości 22% od swoich dochodów. Urząd Skarbowy nalicza przedsiębiorcy wysokość podatku, która opłacana jest w czterech ratach.

Przedsiębiorstwo w Norwegii – na jaką formę organizacyjną warto się zdecydować?

Jeżeli chodzi o formę organizacyjną firmy, warto tę kwestię dobrze przemyśleć. Finalny wybór formy organizacyjnej przedsiębiorstwa powinien być zależny od branży w której chcemy rozpocząć działalność , ewentualnego ryzyka finansowego, oczekiwań klientów czy także osobistej sytuacji ekonomicznej. Norweski system jest bardzo skomputeryzowany i większość raportów i zeznań można składać drogą elektroniczną. Bez wątpienia ułatwia to codzienne funkcjonowanie firmy oraz załatwienie wiele spraw. Osoby, które uważają, że kwestie finansowe i wszelkie inne kwestie powiązane z firmą są czymś skomplikowanym, mogą zdecydować się na profesjonalne szkolenie z przedsiębiorczości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *