Pończochy przeciwżylakowe – pończochy uciskowe na żylaki

Pończochy przeciwżylakowe zapobiegają ich powstawaniu i zmniejszają dolegliwości towarzyszące przewlekłej niewydolności żylnej jak w uczucie ciężkości nóg, ich zmęczenie, obrzęki, opuchlizna. Dostępne są w 1, 2 oraz w 3 klasie kompresji, a także jako wyroby profilaktyczne o niskim ucisku. W naszym sklepie oferujemy pończochy uciskowe na żylaki od najlepszych marek – Veera, Aries Avicenum, Pani Teresa, Medi i innych producentów. Wybierz odpowiedni wariant dla siebie!

Kiedy należy nosić pończochy na żylaki?

Kompresjoterapia, czyli terapia kompresyjna, uciskowa jest stosowana w dolegliwościach dotykających układu krążeniowego i limfatycznego. Prowadzona jest ona za pomocą różnych wyrobów uciskowych, do których zaliczane są także medyczne pończochy przeciwżylakowe, które są pończochami samonośnymi wywołującymi kontrolowany nacisk na kończyny dolne.

Pończochy uciskowe dostępne na https://dlakompresji.pl/92-ponczochy zapewniają najwyższą jakość ucisku. Pończochy te na żylaki oraz na dolegliwości żylne zalecane są do stosowania zarówno w celach profilaktycznych, jak i leczniczych. Używane są one między innymi w przypadkach jak:
– Uczucie ciężkości nóg,
– Obrzęki i opuchlizna nóg,
– Popękane naczynka na nogach,
– Żylaki nóg,
– Niewydolność żył,
– Zatory żylne,
– Zakrzepica,
– Po zabiegach na żyłach nóg.

Rodzaje pończoch przeciwżylakowych

Medyczne pończochy na żylaki dzielone są na trzy główne kategorie pod kątem stopnia ich ucisku – kompresji:
– 1 klasa ucisku (18-23 mmHg),
– 2 klasa ucisku (23-32 mmHg),
– 3 klasa ucisku (34-46 mmHg).

Jak wybrać pończochy uciskowe na żylaki?

Dobierając odpowiednie pończochy przeciwżylakowe, należy uwzględnić szereg czynników, między innymi ich stopień kompresji, rozmiar, wykończenie oraz kolorystykę.

Stopień ucisku – kompresji dobierany jest w zależności od stopnia zaawansowania dolegliwości żylnych. Aby pończochy na żylaki działały skutecznie, muszą być też dobrane pod względem rozmiaru, dlatego zalecamy zmierzyć wcześniej kończyny według zaleceń producenta. Pończochy dostępne są również w dwóch wariantach wykończenia – z zamkniętymi i otwartymi palcami.

Zapraszamy do złożenia zamówienia na medyczne pończochy przeciwżylakowe w naszym sklepie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *