Sprzedajesz mieszkanie? Uważaj na te 3 błędy!

Artykuł powstał przy współpracy wraz z stroną skupnieruchomosciowy.pl

Chociaż wydaje się, że sprzedaż mieszkania jest bardzo prostą i szybką transakcją, ponieważ dzisiaj lokale mieszkalne wyprzedają się jak świeże bułeczki, to jednak banalne niedopatrzenia mogą być przeszkodą w szybkim znalezieniu kupującego. Oto 3 błędy najczęściej popełniane przy sprzedaży mieszkania!

1. Mieszkanie nieprzygotowane do sprzedaży

Transakcja sprzedaży nieruchomości jest wieloetapowym procesem. Właśnie dlatego sprzedaż mieszkania krok po kroku powinna rozpocząć się od przygotowania go do transakcji.

Jednym z głównych błędów związanych ze sprzedażą lokalu jest brak tzw. home stagingu, czyli odpowiedniego przygotowania go do transakcji. Gdy mieszkanie jest brudne, zaniedbane, umieszczone są w nim stare meble, wtedy zmniejsza to szansę na szybkie znalezienie klienta. Home staging polegający na odświeżeniu lokalu i jego modnej aranżacji to zatem dobra inwestycja.

2. Brak otwartości na negocjacje

Trzymanie się sztywnej ceny i brak otwartości na negocjacje to drugi poważny problem, który może przeszkodzić w szybkim sygnowaniu umowy kupna-sprzedaży nieruchomości. W efekcie lokal nie sprzedaje się przez wiele miesięcy, a niekiedy nawet lat.

3. Unikanie usług biur nieruchomości

Wielu właścicieli mieszkań unika korzystania z usług biur nieruchomości w obawie o koszty, ale wtedy, gdy ważny jest czas, warto wziąć je pod uwagę.

Biura mogą też odkupić nieruchomość od klienta. Błyskawiczny skup mieszkania przez biuro nieruchomości krok po kroku rozpoczyna się od jego wyceny, a już po paru dniach można sygnować umowę kupna-sprzedaży. Środki wypłacane są od razu po zawarciu umowy.

2 thoughts on “Sprzedajesz mieszkanie? Uważaj na te 3 błędy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *