Woskowanie auta

Piękny samochód jest wizytówką każdego właściciela. Warto dbać, by było ono regularnie czyszczone oraz woskowane. Taki zabieg robi sporą różnicę w przypadku każdego pojazdu. Dodaje blasku, podkreśla kolor lakieru, nie uwypuklając niedoskonałości. Warto dowiedzieć się, jak przeprowadzić zabieg woskowania samodzielnie na przydomowym podwórku.

Jak woskować auto?

Pytanie o to, jak woskować samochód nie jest niczym dziwnym. Preparat powinien być nakładany w odpowiedni sposób tak, by jego powłoka tworzyła spójną całość, bez smug. Przed rozpoczęciem całego procesu warto zaopatrzyć się w kilka niezbędnych rzeczy. Mowa tutaj o samym środku do woskowania, ściereczce oraz gąbce, która będzie aplikatorem.

Nakładanie wosku na samochód warto zacząć od zaaplikowania niewielkiej ilości środka. Kolejno czas, by okrężnymi ruchami rozprowadzać substancję. Następnie trzeba wypolerować powierzchnię za pomocą ściereczki. Ostatecznym efektem powinna być powłoka bez białych śladów. Jeśli takie pozostaną, to znaczy, że całość trzeba jeszcze trochę dopracować.

Czym woskować auto?

Woskowanie auta najlepiej przeprowadzić z użyciem środków, które można znaleźć w ogólnodostępnej sprzedaży. Da się je znaleźć w różnych sklepach, na stacjach benzynowych oraz w serwisach samochodowych. Woski dzielą się na kilka rodzajów. Można spotkać te, które mają w sobie syntetyczne sealanty. Kolejny rodzaj to woski hybrydowe, które nie są produktami typowo sztucznymi, mają one w sobie nieco składników naturalnych. Ostatni rodzaj to takie produkty, które są pochodzenia naturalnego. Ich skład to najczęściej Carnauba. Daje on efekt lśniącej powłoki. Odwrotny efekt, czyli matowy, daje chemiczny preparat woskowy. Artykuł ten napisany został we współpracy z rpmotorsport.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *