PDR – pomysłem na biznes?

PDR to nic innego jak skrót od angielskiego paintless dent repair i stanowi międzynarodowe określenie oznaczające naprawę uszkodzonej karoserii. Zaletą takiego rozwiązania jest brak lakierowania naprawionego elementu, co ma istotne znaczenie wpływające na wartość pojazdu.

Skąd wzięła się metoda PDR?

Sama metoda narodziła się w siedzibie Mercedesa, gdzie opracowano unikalny system do naprawy częstych wgnieceń w karoserii, które powstawały na taśmie montażowej. Przez długie lata metoda ta była zarezerwowana tylko do producentów marek aut, jednak z czasem technika wypłynęła na szerszy rynek.

Na czym polega PDR?

Zazwyczaj stosuje się dwie metody usuwania wgnieceń w karoserii:

– wyciąganie,
– wypychanie.

W obu przypadkach istotne są nie tylko możliwości techniczne, ale również umiejętności fachowca. Co więcej, aby uzyskać zadowalający efekt najczęściej potrzeba wielogodzinnych treningów pod okiem doświadczonego profesjonalisty. Należy również zaznaczyć, że do wykonania czynności potrzebne są nie tylko odpowiednie umiejętności, ale również narzędzia. Bardzo ważne jest właściwe oświetlenie, które pozwala ocenić stopień uszkodzenia. Tylko wtedy można poprawnie ocenić wszelkie mankamenty i nierówności na poszyciu karoserii.

PDR – pomysłem na biznes?

Technika PDR cieszy się dużym zainteresowaniem wśród właścicieli uszkodzonych pojazdów. O ile pozwala na to usterka, PDR to najlepsza metoda, by naprawić pojazd bez straty na jego wartości. W związku na zapotrzebowania rynku można zauważyć, że coraz więcej warsztatów oferuje tego typu usługi. Należy jednak wyraźnie zaznaczyć, że sama teoria to dopiero początek. Nawet najlepszej jakości narzędzia to tylko podstawa do zadowalającego efektu usuwania usterki. Potrzebne są nie tylko wiedza, ale również doświadczenie i praktyka. Odpowiednie zdolności manualne w tym przypadku nie wystarczą.
W takiej sytuacji wato skorzystać z oferty ośrodków, które oferują profesjonalne szkolenie PDR pod okiem fachowca. To doskonały sposób, by uzyskać nie tylko odpowiednie kwalifikacje, ale również niezbędną praktykę. A to już niedaleka droga do prowadzenia własnego i opłacalnego biznesu…

Artykuł powstał we współpracy z https://szkoleniepdr.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *